конспект уроку емма андієвська казка про яян
ТИП УРОКУ: урок засвоєння нових знань і вмінь. МЕТОДИ ТА ПРИЙОМИ: літературний диктант;виразне читання; робота з текстом; творча робота; гра «Вибери потрібні слова» ОБЛАДНАННЯ: портрет письменниці,збірки її творів, ілюстрації до казки. ТЕОРІЯ ЛІТЕРАТУРИ: казка; притча; головна думка.. Конспект на урок Українська література скачати. ТЕМА. Емма Андієвська. «Казка про Яян». МЕТА: навчальна – допомогти учням глибше усвідомити притчовий зміст і художню вартість казки; розвивальна – розвивати навички визначення головної думки твору, ключових фраз; висловлювати свої думки про прочитане
продовжити роботу над твором Емми Андієвської «Казка про яян», опрацювати зміст твору, його виховне і повчальне значення; допоїти глибше усвідомити притчовий зміст і художню цінність казки; розвивати культуру зв'язного мовлення, абстрактне, логічне і критичне мислення, пам'ять, увагу, вміння грамотно висловлювати думку; формувати естетичні смаки; виховувати непримиренність до зла, жорстокості, надмірної власної хвалькуватості,; прищеплювати доброту, почуття милосердя, повагу до літніх людей, друзів. Тип уроку: формуванням та вдосконалення вмінь та навичок. Обладнання: епіграф уроку, .
План-конспект уроку з мультимедійною підтримкою, мета якого - ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом письменниці; сформувати знання про жанр притчі; виробляти навички виразно і вдумливо читати казку; розвивати культуру зв’язного мовлення, память, логічне мислення, творчу уяву, вміння фантазувати, робити власні висновки; виховувати співчуття, милосердя, морально-етичні цінності, що допомагають бачити і розуміти красу світу. "Казка про яян". Завантажити urok.rar (6962.22 Кб.) Формат файлу: .rar.
Відкрили зошити, записали число та тему уроку « Емма Андієвська. Сучасна українська письменниця і художниця . ЇЇ казки-притчі . «Казка про яян». Прихований повчальний зміст твору». -Діти, на основі теми уроку спробуйте сформулювати цілі та завдання уроку . ЕммаАндієвська таким людям придумала іншуназву – ЯЯНИ. Казка-притча про яян Е.Андієвської саме й показує наше внутрішнє «Я»,яким воно інколи буває. 5 . Виразне читання казки. *Мозковий штурм.
1. Учні зачитують написаний твір за казкою-притчею Емми Андієвської «Казка про яян» на тему «Я у країні Яянії». 2. Бесіда за питаннями: — Де народилася письменниця? (У Донецьку) — Куди згодом переїхала сім’я? (до Вишгорода під Києвом) — З якого року письменниця мешкає за кордоном? (З 1943 р.) — Де вона зараз живе? (У Мюнхені) — Яке мистецтво близьке Е. Андієвській? (Мистецтво слова та пензля). III.
Тема: Емма Андієвська. «Казка про яян». Добро і любов до світу. Порушення питань моралі, дружби, сили слова. Прихований повчальний зміст творів. Мета: продовжити роботу над твором Емми Андієвської «Казка про яян», допомогти учням глибше усвідомити притчевий зміст і художню вартість казки, вміти виокремлювати фантастичні елементи у них. Вміти визначати головну думку твору, відшукавши в ній …
Конспекти уроків вчителя. Емма Андієвська «казка про Яян». Прихований повчальний зміст твору. Казка — один із основних жанрів народної творчості, епічний, розповідний, сюжетний художній твір усного походження про вигадані та фантастичні події; казка відзначається чіткою будовою: зачин, основна подія, трикратна повторюваність подій, розв’язка. За змістом поділяються на кілька різновидів: казки про тварин, фантастичні (чарівні, героїчні, пригодницькі), соціально-побутові. 2.2. Притча — коротенький фольклорний або літературний розповідний твір повчального характеру, орієнтований переважно на алегоричну форму доведення змісту етичних цінностей буття.
Тема: Прихований повчальний зміст казки-притчі «Казка про яян». «Я» і зовнішній світ, «Я» та інші люди. Мета: - навчальна: продовжувати роботу над твором Емми Андієвської «Казка про яян», охарактеризувати образ яянина, хлопця-пастушка, опрацювати зміст твору, його виховне і повчальне значення; вдосконалювати вміння виразно читати казки; - розвивальна: розвивати культуру зв’язного мовлення, пам’ять, логічне мислення, творчу уяву, вміння грамотно висловлювати думку; - виховна: виховувати непримиренність до жорстокості; прищеплювати доброту, почуття милосердя, повагу до літніх людей, друзів. Тип уроку.
Урок 1. Тема. Емма Андієвська — українська письменниця й художниця, яка живе в Німеччині. її казки-притчі. «Казка про яян». Мета: ознайомити учнів із життєписом Є. Андієвської, її творчим кредо; виробляти навички виразного та вдумливого читання казки, вчити визначати її фантастичні елементи; виховувати морально-етичні цінності, що допомагають бачити й розуміти красу та приваби світу. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: світлина Е. Андієвської, текст «Казки про яян». Епіграф уроку: Ця жвава й енергійна жінка буквально заворожує. Слухаючи її, ледве встигаєш за гострими поворот.
Мета уроку: вчити вдумливо читати казку, формувати вміння надавати свій відгук на текст, робити власні висновки, висловлювати свою думку про прочитане; розвивати уяву, логічне та творче мислення, зв’язне мовлення, вміння аналізувати та порівнювати певні явища, організовувати інформацію, аби краще її запам’ятати, навички самооцінювання; виховувати кращі людські почуття: доброту, любов, співчуття, уважне і доброзичливе ставлення до людей, небайдужість, нетерпимість до проявів егоїзму. Бінарний урок з української літератури та психології на тему: Емма Андієвська. «Казка про яян».
Тип уроку: комбінований. Обладнання: портрет Емми Андієвської, репродукції її картин, бібліотечка її творів; дидактичний матеріал (тестові завдання, картки). ПЕРЕБІГ УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань. Бесіда за питаннями. Чому, на думку Емми Андієвської, всі речі, що оточують людину, стають живими і олюднюються? Чим пояснити жанрову особливість твору Емми Андієвської — казка-притча? Які риси ви цінуєте в людині? Чому? Через що у будь-якому колективі не люблять яян? . Перевірка домашнього завдання Учні зачитують написаний твір за казкою-притчею Емми Андієвської «Казка про яян» на тему «Я у країні Яянії». IV. Оголошення теми, мети уроку.
Емма Андієвська „Казка про яян”. Прихований повчальний зміст казки. Мета: продовжувати роботу над твором Емми Андієвської «Казка про яян», охарактеризувати образ яянина, хлопця-пастушка, опрацювати зміст твору, його виховне і повчальне значення; вдосконалювати вміння виразно читати казки; навчити учнів розуміти прихований зміст казки; розвивати вміння знаходити ключові фрази в тексті, формувати власні висновки; виховувати розуміння морально-етичних цінностей, що допомагають сприймати красу і приваби світу. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: текс казки притчі, схеми- опори.
зміст „Казки про яян”; основні відомості про Е. Андієвську. - Повинні вміти: виразно і вдумливо читати казку; виділяти фантастичні елементи казки; визначати головну думку твору, відшукуючи ключові фрази; формулювати власні висновки про твір і його ідеї. - Проблемне запитання: ЧИ БУЛИ ЯЯНИ ЩАСЛИВИМИ? У чому щастя людини? - Карта-підсумки роботи над дослідницьким проектом „Нашого цвіту по всьому світу ”. - Портрет Емми Андієвської. Дослідити творчість Емми Андієвської – художниці. Принести невеличкі скриньки, які є вдома для зберігання дрібних речей, можна й картонну з-під цукерок, у них покласти дзеркальця. ХІД УРОКУ. Організація класу. Повідомлення теми і завдань уроку.
Емма Андієвська в назві історії про яян сама визначає жанр твору — казка («Казка про яян»). Але оскільки в ній яскраво виражені ознаки не лише казки, а й притчі, то її жанр можна визначити як казка-притча. Рекомендуємо тобі прочитати й інші казки-притчі Емми Андієвської, зокрема «Казку про говорющу рибу». Однією з найвідоміших є народна притча «Без труда нема плода». Збірка конспектів уроків з української літератури, календарно-тематичне планування, підручники по всім предметам, українська література 6 клас. Зміст уроку конспект уроку і опорний каркас презентація уроку акселеративні методи та інтерактивні технології закриті вправи (тільки для використання вчителями) оцінювання.
2 Емма Андієвська. Притчевий характер і художня вартість Казки про ЯЯН © Минко О.А. вчитель української мови та літератури Серпневської ЗОШ І-ІІІ ступенів 2009. 3 Завдання уроку Ознайомитися з життям і творчістю Емми Андієвської Ознайомитися з життям і творчістю Емми Андієвської Порівняти літературні поняття казки і притчі Порівняти літературні поняття казки і притчі Глибше усвідомити притчевий зміст і художню вартість казки Глибше усвідомити притчевий зміст і художню вартість казки Розвивати навички виразного читання, вміння визначати головну думку і ключові фрази казки, висловлювати свої дум.
Коментарі
Дописати коментар